„Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki” – Anna Kołomycew Anwen

Przez ostatnie lata w domowym zaciszu eksperymentowałam ze swoimi włosami. W pewnym momencie byłam zmuszona do drastycznej metamorfozy. Dzisiaj żałuję, że ta książka nie wpadła w moje ręce wcześniej.

Czy znasz swoje włosy?

W pierwszym rozdziale książki autorka doskonale tłumaczy, jak rozpoznać swój typ włosa. Można przyjąć na pierwszy rzut oka, że jest to bardzo łatwe. Dotąd przy dbaniu o moje włosy skupiałam się tylko na kosmetykach w dobrej cenie i z rekomendacją innych konsumentów. Nie każdy produkt działał, a ja traciłam swoją energię na złość przez błędy, których sama byłam sobie winna. Pielęgnacja włosów to kluczowe rozwiązanie przy utrzymaniu ich w dobrej kondycji każdego dnia. Rodzaj moich włosów nie był dotąd ważny. Często je farbowałam, ścinałam i prostowałam – w zależności od ochoty na zmianę wizerunku.

Znęcamy się nad włosami

Częste zmiany koloru bardzo osłabiły kondycję moich włosów, co zaowocowało koniecznością ścięcia ich o ponad 20 cm. Rozpacz! Jako szesnastolatka za wszelką cenę chciałam mieć włosy w kolorze jasny blond. Nie muszę chyba pisać, że każda koloryzacja odbywała się w domowych warunkach. Nie zwracałam uwagi na to, że moje włosy z każdym kolejnym rozjaśnianiem lub zakrywaniem odrostów farbą stają się łamliwe i suche. Po dwóch latach dopiero trafiłam do fryzjera, który powiedział, że jedynym ratunkiem dla moich włosów jest ich ścięcie i odłożenie farbowania na długi czas. Na tę książkę czekałam z niecierpliwością, ponieważ pokładałam w niej nadzieję na zmianę swoich nawyków.

Nie zawiodłam się

Autorka, prezentując przejrzyste tabelki, pomocne grafiki i wyczerpujące opisy najczęściej spotykanych problemów z włosami, wytłumaczyła wszystko. Począwszy od ustalenia jaki mam rodzaj włosa, po wybór odpowiednich kosmetyków. Poradnik na pewno zagości u ciebie na długo, bo w każdym momencie możesz odszukać potrzebne informacje. Dużym plusem jest to, że nie znajdziemy w nim żadnej polecanej marki. Anna Kołomycew zbierała swoją wiedzę przez kilka lat i opisała ją w bardzo klarowny sposób. Nie dostrzegłam niczego, co mogłoby źle wpłynąć na moją pozytywną ocenę.

Dbajmy o nie

Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki” przeznaczony jest dla dla kobiety, która jeśli nawet wie, jak pielęgnować włosy, chce uzupełnić wiadomości, lub nauczyć się czegoś nowego.

Poradnik czyta się lekko i przyjemnie, słownictwo nie jest trudne. Autorka dba o czytelniczkę. Zwraca się do niej, aby przypomnieć o tym, że nie zawsze wszystko może zadziałać prawidłowo. Każda z nas posiada inny rodzaj włosa, inaczej się odżywia, prowadzi inny tryb życia, czasami dba o siebie, a czasami nie. Co również może mieć wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Należy o tym szczególnie pamiętać.

Fryzjer jak przyjaciel

W tej książce znajdziemy również porady dotyczące wyboru odpowiedniego fryzjera. To jest bardzo ważne! Zadbane, piękne włosy i modna fryzura są dla kobiety jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości, czynnikiem dobrej samooceny i doskonałego samopoczucia. Dlatego powinnyśmy zwracać uwagę na to, czy fryzjer, który zajmuje się naszymi włosami, potrafi poznać ich i nasze potrzeby. A także czy jest otwarty na nasze uwagi. Fryzjerowi musimy ufać!

Domowa pielęgnacja

Naturalne kosmetyki są na topie i mają coraz więcej zwolenników. A co powiesz Czytelniczko na stworzenie własnych produktów do pielęgnacji włosów? W końcowej części książki znajdziesz kilka pomysłów na wykonanie maseczki czy peelingu, ze składników, które bez problemu znajdziesz na półce w domu/kuchni. Możesz zrobić domową maseczkę, czy peeling przeznaczony do skóry głowy.

Droga Czytelniczko, jeśli masz problem z włosami, a metody polecane przez koleżanki nic nie dały, ten poradnik jest właśnie dla ciebie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
shares