„Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki” – Marta Matulewicz

singielka-w-londynie-marta-matulewicz-ksiazka-druga-czesc-booknieci

Pamiętacie tę rezolutną Ewę o której przygodach pisaliśmy tutaj, dziewczynę, która przyjechała z krótką wizytą do swojej przyjaciółki Zosi?  Tę, która już na początku swojego pobytu w Londynie, zupełnie przypadkiem podpala dom? Tę, której wpadki zdarzają się niemal na każdym kroku?

Jeśli tak, to ta-dam! Właśnie niedawno ukazała się jej druga część, nosząca tytuł: „Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki”.

W pierwszej części powieści z naszą bohaterką rozstajemy się w momencie, gdy wsiada do pociągu jadącego w zupełnie odwrotnym kierunku niż zamierzała. Jakoś wcale nas to nie dziwi, prawda? W jej wykonaniu wszystko jest możliwe. Chociaż… nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu mogła znów spotkać się ze swoim przyjacielem strażakiem, Scottem, który mógł po raz kolejny uratować jej zgrabne pośladki i pomóc w powrocie do Londynu.

singielka-w-londynie-marta-matulewicz-ksiazka-druga-czesc-booknieci

W podróży miał jej towarzyszyć mężczyzna jej życia, Olivier.

Okazuje się on być wymarzonym mężczyzną każdej kobiety. Wielorazowe randki w ciemno, zabieranie w miejsca, w których nasza bohaterka jeszcze nigdy nie była, ba! Nawet o nich nie śniła! Wzdycha do niego niejedna osobniczka płci pięknej, zaś, ku naszemu zaskoczeniu, to nie Ewa okazuje się być jedyną wybranką jego serca. Co sprawi, że Olivier tak okrutnie złamie serce naszej bohaterki? Czy to jedyna osoba w jej życiu, przez którą zostanie zraniona?

Podobnie jak w pierwszej części – Ewa pracuje w fitness clubie, jako recepcjonistka. Jednak pewnego dnia okazuje się, że szef docenił jej możliwości do tego stopnia, iż w tajemnicy przed naszą Ewą – wysyła CV do lepiej prosperującego i stojącego rangą fitness clubu i mianuje ją menadżerem zakładu. Ewa, mimo swojej małej wiary w siebie – postanawia przyjąć posadę, i radzi sobie z nią świetnie. Dzięki Bogu!

Pierwsze dni w pracy wypadają całkowicie dobrze… Bez żadnych wpadek 😉

To nie jedyne zmiany w życiu naszej bohaterki.

Oprócz zmiany statusu swojego serca, jak i miejsca pracy – Ewa zmienia również miejsce zamieszkania. Zosia postanawia przenieść się do innego, większego mieszkania, w którym pomieszczą się trzy osoby, ponieważ i Paweł, wybranek Zosi, coraz częściej zajmuje przestrzeń w domu.

Ewa, Zosia, Paweł oraz Olivier to czwórka nietuzinkowych bohaterów powieści Marty Matulewicz.

W każdym z nich ukryta jest cecha, której wprost nie da się nie lubić.

Ewa? Choć jest nieziemsko roztrzepaną dziewczyną – uwielbiam w niej to, z jaką gracją stara się wyjść z opresji.

Zosia? Uwielbiam jej upór i chęć działania.

W Pawle wielbię to, że dziwnym cudem udaje mu się wytrzymać z dwoma kobietami pod jednym dachem.

Jeśli zaś chodzi o Oliviera – dotychczas uwielbiałam jego spontaniczność, kreatywność i sposoby okazywania miłości. Z czasem jednak wypalił we mnie całkowicie chęć lubienia go.

Myślę, że jeśli przeczytacie powieść Marty, to z całą pewnością zrozumiecie o co chodzi.

Książka Marty Matulewicz ma ogromnie wiele zalet: prosta, przejrzysta, łatwa w zrozumieniu, zabawna… można by tak wyliczać w nieskończoność!

singielka-w-londynie-marta-matulewicz-ksiazka-druga-czesc-booknieci

Ta publikacja ma również jedną ogromną wadę.

Mianowicie: jest po prostu za krótka i za szybko się ją wchłania!

Ta 300-stronnicowa książka to niewątpliwie zabawna historia, która może przydarzyć się każdemu, więc łap wiatr w żagle i podążaj za marzeniami! Wybierz się ścieżkami Ewy i poznaj świat Londynu! Polecam serdecznie 🙂

Wywiad z autorką

A jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, skąd wziął się pomysł na przygody Singielki w Londynie, zapraszamy do wywiadu z Martą Matulewicz, w którym autorka publikacji opowiada między innymi o tym, dlaczego przygody Ewy były najpierw… Dylematami Laury!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares