Odzyskaj siebie, poczuj wolność. Da się?

Tytuł: „Odzyskaj siebie. Życie po toksycznym związku i przemocy emocjonalnej”

Autor: Jackson MacKenzie

Gatunek: Poradnik

Wydawnictwo: Sensus

Liczba stron: 262

Okładka: miękka

Cena rynkowa/okładkowa: 39,90 zł

Ocena: 7/10

Dziś przedstawiam Wam książkę, która mówi do takich osób wprost: odzyskaj spokój i samego siebie. Nie bądź dłużej bierny! Bo życie po toksycznym związku lub relacji, która doprowadziła do dekonstrukcji, wcale może nie być proste. Poturbowany człowiek może czuć się nijaki, wątły, pozbawiony wszelkich uczuć.

Przemoc emocjonalna to zło wcielone

Tak było, jest i zapewne będzie. Nie można pozwalać drugiemu człowiekowi, choćby nie wiem co, żeby torturował bliźniego psychicznie i czerpał z tego satysfakcję. Gdy już taka relacja się rozpadnie, ciężko takiej poturbowanej duszy wrócić do codzienności i mieć jeszcze siłę i wiarę, by pięknie żyć. Ja dziś mówię do Ciebie, że nie wolno popadać w marazm, tylko… odzyskaj siebie, do cholery! Bo jak nie teraz to kiedy?

Najpierw jest pięknie, a potem?

Przychodzi katastrofa? Pojawiają się problemy? Nie wiesz, jak wybrnąć z relacji, która burzy zamiast budować? Spokojnie, zacznijmy od tego, że toksyczna relacja może przytrafić się każdemu. Nie wiesz, z kim masz do czynienia tak naprawdę, dopóki nie poznasz go bliżej. Początki związku z osobą o zaburzonej osobowości zwykle są piękne, ale później nieuchronnie wszystko się sypie. Wyjście z takiej sytuacji jest niesamowicie trudne, a pozbycie się emocji wcale nie oznacza końca problemów. Wiele osób walczy z tą traumą jeszcze sporo czasu.

Odzyskaj siebie, to Twoje życie!

Książka informuje nas, że zaburzenia w codzienności po toksycznym związku to nie przelewki. Objawy są różne. Czasem jest to po prostu odrętwienie, poczucie pustki, depresja, a niekiedy konsekwentne dążenie do perfekcjonizmu. Wszystkie te emocje łączy fakt, że nie pozwalają jednostce prawidłowo funkcjonować. Najtrudniejsze jest przełamanie tej bariery i zrozumienie, co się stało. Gdy już nauczymy się leczyć swoją duszę, jesteśmy w stanie ponownie otworzyć się na miłość i szczęście. Ale zanim się to stanie nawoływanie jest jedno – odzyskaj siebie!

Poradnik, który pozwala na zrozumienie wielu rzeczy

Mowa tutaj przede wszystkim o tym, jak odnaleźć w sobie akceptację przeszłości i przebaczenie dla siebie i innych. Pomoże to otworzyć się na nową miłość i kolejne doznania. Dzięki poradnikowi jesteśmy w stanie zrozumieć, na czym polega błędne koło toksycznej relacji, co to jest i jak powstaje uzależnienie. Dostajesz od autora narzędzia, które pozwolą Ci stać się wolnym człowiekiem. To program samouzdrowienia, odnalezienia siebie, który możesz mieć w swoich rękach! Nie brzmi pięknie?

Czemu więc 7/10?

Mam niedosyt, jak to ja. Przeczytałam szybko, wiele przeanalizowałam. Nauczyłam się bardzo dużo i uzmysłowiłam sobie, że w przeszłości spotykałam się z toksycznymi relacjami w swoim życiu, a nie miałam o tym pojęcia. Nie potrafiłam się jednak odnaleźć w tej treści w 100%, brakło mi takiego ostatecznego elementu zachwytu. Poradnik jest dobry, pobudza myślenie, wiele uczy i pozwala wyciągnąć wnioski, ale pozostawia też element niedosytu. Może to celowe, bo autor planuje kolejną część? Oby tak było! Niemniej jednak, polecam wszystkim , ponieważ to bardzo dobra lektura!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares